GoodWeb

Про йогурт

Автор: Gorobina. Опубликовано в Рецепты.

DSC 2732

Давайте порахуємо скільки коштує робити свій йогурт. 

Розрахунок приблизний станом на сьогодні. У мене йогуртниця MOULINEX YG230. Років 8 тому подарували друзі. Тоді вона коштувала трохи більше 500 грн. Сьогодні вона коштує 1500 грн.  В її набір входить 7 баночок по 140 мл. Пристрій обладнаний таймером. 

Для заповнення всіх баночок нам потрібен 1 літр молока, бактеріїї і все. Кожну баночку я обливаю кип'ятком, нагріваю молоко до теплого стану. Відкриваю баночку з бактеріями (суха речовина), трохи додаю молока в бактерії, добре трясу і все це вже переливаю в літр. Розливаю в баночки, не закривая кришками, а тільки великою. На 8 годин таймер ставлю. РОзраховую час так, щоб встигнути після сигналу поставити йогурт в холодильник на ніч. Теплий він не смачний. Максимум до 16 годин ставлю. Спати іду приблизно о 00.00. Якщо згадала пізніше - вже не ставлю. 

Тепер давайте порахуємо. 1 літр молока коштує приблизно 30 грн. Звичайно, еко молоко дорожче, але все одно вигідно. Коробка з бактеріями, яка містить 4 флакони, коштує приблизно 40 грн. 30+10=40 грн. Ось собівартісь одного літру йогурту. Потужність йогуртниці 13 Вт. Це взагалі нічого.

Я кожного дня купую йогурт. Магазинний 350 г коштує приблизно 20 грн. Цього нам вистачає на день. 20х7 =140 грн на тиждень. Літра йогурта нам вистачає на три дні. 80 грн коштує зробити його на тиждень. Тепер - через який час окупиться сам апарат. 1500/80=18,75. 19 тижнів. Це практично 5 місяців. Якщо подарують - буде взагалі пісня.

Про користь і гігієну  свого промовчу. Для своєї дитини ви зробите за найвищими стандартами!

DSC 2742 3

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить